FANDOM


MANIFEST LIBERALNY Oto manifest otrzymany pocztą od jednego z sympatyków. Zachęcamy do jego edytowania, poprawiania, rozbudowywania

DOŚĆ SOCJALIZMU!Edytuj

Mamy dość przeżytków poprzedniego ustroju! Opowiadamy się za szybką prywatyzacją i reprywatyzacją wszystkich sektorów gospodarki. Chcemy ukrócić ustawodawstwo socjalne. Nie do przyjęcia jest bowiem twierdzenie, że pomoc bezrobotnym i najbiedniejszym musi się opierać na wypłacaniu zasiłków i zapomóg. Naszym celem jest prywatna, sprawnie działająca i nie dotowana przez państwo służba zdrowia. Mamy dość istniejącego przymusu ubezpieczania się, który żadnemu obywatelowi nie gwarantuje dziś wypłacania należnych mu świadczeń. Chcemy ponadto walczyć z roszczeniową postawą sporej części naszego społeczeństwa wciąż myślącej kategoriami ustroju socjalistycznego, który nigdzie na świecie się nie sprawdził. Jedyną drogą pomyślnego rozwoju naszego kraju jest budowanie w Polsce ustroju kapitalistycznego.

DOŚĆ BIUROKRACJI!Edytuj

Nie można dłużej pozwalać na panoszenie się niezliczonej ilości urzędników, którzy chcą wszechstronnie kontrolować wszystkich obywateli. Chcemy maksymalnie ograniczyć liczbę urzędów i urzędników. Naszym celem jest uwolnienie Polski od zniewalających ją na każdym kroku struktur biurokratycznych, które utrudniają życie zwykłym obywatelom i każą przedsiębiorców za prowadzenie działalności gospodarczej.

NIŻSZE PODATKI!Edytuj

Partia Liberalna za punkt honoru stawia sobie radykalną obniżkę podatków bez której niemożliwy jest rozwój gospodarki, walka z bezrobociem i wzrost zamożności społeczeństwa. Państwo nie ma prawa przeszkadzać przedsiębiorcom w prowadzeniu działalności gospodarczej i w tworzeniu miejsc pracy, zaś zwykłym obywatelom w codziennym życiu poprzez dobijanie ich wysokimi podatkami, które idą na utrzymanie armii nikomu nie potrzebnych urzędników. System podatkowy w Polsce musi być prosty, jasny i przejrzysty.

WALKA Z PRZESTĘPCZOŚCIĄEdytuj

Opowiadamy się za reformą polskiego wymiaru sprawiedliwości, tak aby był on sprawny i wzbudzał zaufanie obywateli. Naszym priorytetem jest stworzenie warunków do należytego egzekwowania przepisów prawa. Konieczna jest również jego zmiana, która powinna iść w kierunku zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa ofiar przestępstw. Najcięższe zbrodnie jak zdrada, szpiegostwo, zabójstwo, gwałt, grabież mienia społecznego winny być karane śmiercią przez rozstrzelanie. Chcemy także zwiększyć zatrudnienie w policji i systematycznie poprawiać warunki pracy policjantów. Cały majątek zgromadzony w wyniku działalności przestępczej z mocy prawa powinien ulec przepadkowi na rzecz państwa. Wobec młodocianych przestępców, chuliganów i wandali prawo powinno być bezwzględne!


dziewczyny i chlopaki, toz to to jak neoliberalizm a nie liberalizm czy libertarianizm. tworzenie panstwa policyjnego z liberalizmem nie ma za wiele wspolnego.

{{{kara smierci ale tylko wobec seryjnych zabojcow, badz ludzi ktorych postepowanie ktore moglo wywolac wojne etc. kara smierci poprzez wstrzykniecie trucizn. szybko i humanitarnie. ogolnie rzecz biorac kary wiezienia powinny byc mniejsze, ale za to wiezniowie powinni przysluzyc sie spoleczenstwu - wyslac ich na miasto w kamizelkach z napisem RESOCJALIZACJA i niech zgarniaja liscie z ulic, sprzataja odchody po psach - zawsze znajdzie sie zajecie, podstawa zeby nie trzebabyc zbyt mocnym fizycznie do takich prac, bo wtedy wiekszosc wiezniow to oleje. polowa zarobionej w ten sposob kasy powinna isc na utrzymanie wieznia, a polowa powinna isc na jego konto, po to, aby wiezien po wyjsciu z wiezienia mial jakis start. nie moze byc tez mowy o przymuszaniu wiezniow do czegokolwiek - wiezien powinien miec prawo odmowic wykonywania prac spolecznych, ale powinien miec dwa razy dluzsza kare, i z mniejszym luksusem. nie dotyczy sytuacji, gdy wiezien normalnie poddaje sie resocjalizacji, ale np. raz bedzie miec zly dzien i nie bedzie sprzatac - no to wiadomo, ze nikt z tego nie bedzie robil afery, bo podstawa jest stworzenie w miare wolnego kraju. powinien byc wiekszy nacisk, by zamiast pozbawienia wolnosci sady wydawaly wyroki tylko ograniczajace wolnosc, badz tylko nakazywaly odpracowac popelnione przestepstwo. na przyklad wiezniom bedzie sie zakladac specjalne bransolety, i w odpowiednim czasie musza byc np. w pracy, a raz na tydzien musza sie stawic na komendzie itp. i na przyklad dany skazaniec musi odpracowac 20 godzin panstwu w ciagu miesiaca, i obojetne, czy sobie to rozlozy w czasie, czy za jednym zamachem odwali np. 15 godzin - podstawa, zeby tylko odrobil to spoleczenstwu a dopiero jak tego nie zrobi, zastosowac ostrzejsze srodki, typu wiezienie itp. co ja to jeszcze mielam napisac... :P aha - amnestia dla skazanych za bzdurne "przestepstwa", typu przebiegniecie na czerownym swietle itp. i amnestia dla dzialaczy wolnosiowych, ktorzy zostali skazani za walke z grupami nazisotwskimi, za organizowanie roznych marszow etc. to tyle. \edit by 'mal' (forum platforma.org) }}}

GWARANCJA WOLNOŚCI, RÓWNOŚCI I SWOBÓD OBYWATELSKICHEdytuj

Żaden obywatel naszego kraju nie może podlegać jakimkolwiek przejawom dyskryminacji z jakiegokolwiek powodu. Państwo ma obowiązek zapewnić wszystkim swoim obywatelom prawo do normalnego życia w społeczeństwie. Państwo nie ma prawa ingerować w prywatne życie obywateli, kształtować ich światopoglądu i decydować za nich w sprawach takich jak np. macierzyństwo czy wychowywanie dzieci. Nie dopuszczalne są również jakiekolwiek przejawy cenzury w środkach masowego przekazu i sztuce.

Obywatelu! Albo MY, albo socjalizm! Wybieraj!

<czy to uznacza zniesienie podatku dochodowego, przymusu szkolnego, przymusu ubezpieczeń i finansowania z budżetu klubów klasy Le Madame? Brak cenzury oznaczałby koniec nagonki na Michalkiewicza?> Lear

http://lear.blox.pl/html

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki